VKP Bratislava vyhrali v Humennom a vyhrali aj volejbalovú extraligy

07.05.2009 Celý región

Humenné 7. mája (TASR) - Jubilejný desiaty majstrovský titul získali vo štvrtok na východe republiky volejbalisti VKP Bratislava.
V rozhodujúcom siedmom zápase finále play off extraligy na palubovke obhajcu Chemesu Humenné zvíťazili 3:2 a celú sériu ukončili výhoru 4:3. Pritom po štyroch súbojoch viedli už 3:1, ale najmä domácou prehrou v šiestom stretnutí, prvou v tejto sezóne, si situáciu skomplikovali.

finále play off - 7. stretnutie:
Chemes Humenné - VKP Bratislava 2:3 (20, -24, -24, 19, -8)
116 minút
rozhodovali Hodoň, Mokrý
800 divákov
na zápasy: 3:4, titul získal VKP

Chemes: Kríž, Matta, Hriňák, Kašper, Ondrušek, Jakubov, libero Vajda (Gut)
VKP: Ventruba, Pělucha, Kriško, Jankovič, Kardoš, Kubš, libero Kišš (Hollý, Nosek, Spevár)

Hostia začali pokazeným podaním a aj keď v vzápätí bolo 1:1, celý set len márne doťahovali domáce vedenie. To sa vďaka dobrému podaniu a kvalitnej obrane na sieti postupne vyšplhalo na rozdiel piatich bodov. Aj keď ho VKP viackrát stiahol, raz na 17:16, domáci ich k vyrovnaniu a zdramatizovaniu setu nepustili a po využitom druhom setbale sa ujali vedenia 1:0. Druhý set bol vyrovnanejší a od stavu 4:4 mali navrch hráči VKP až do stavu 15:12. Za toho stavu sa domáci vzchopili a otočili na 16:15, ale Bratislavčania znova kontrovali a viedli 22:20. Chemes ale znova otočil a za stavu 24:22 mal na svojej strane prvý a neskôr aj druhý setbal, ktoré však na svoju smolu jeho hráči nevyužili. Naopak hostia svoj prvý premenili a vyrovnali na 1:1. Tretí set bol vyrovnaný až do samého konca, kde sa vedenie presýpalo z jednej a na druhú stranu. V koncovke sa znova presadili hostia a získali psychickú výhodu do štvrtého setu. Tú ale nezužitkovali. Domáci mali od začiatku jasne navrch a set doviedli do víťazného konca a tak ako v Bratislave v šiestom súboji, znova musel rozhodnúť tajbrejk. V ňom mali tentoraz navrch jasne hostia, ktorí sa od stavu 1:1 dostali do vedenia, ktoré neustále zvyšovali a v koncovke po druhom premenenom mečbale prepukla na ich strane obrovská radosť.
Po stretnutí si smutní domáci hráči prevzali z rúk prezidenta SVF Ľubora Halandu strieborné medaily, hostia zlaté a majstrovský pohár.